Villanella

Villanella is een ‘kunsthuis voor kinderen en jongeren’ dat gespecialiseerd is in de productie en presentatie van hedendaagse kunsten. Concreet houdt dit een heel gamma activiteiten in:

        • productie van kinder- en jeugdvoorstellingen
        • artistieke en administratieve ondersteuning van jong talent
        • organisatie van grote cultuurevenementen
        • sociaal-artistieke themaprojecten en cross-overprojecten
        • coördinatie van literatuurprojecten voor jong en oud
        • onderzoek naar en ondersteuning van digitale cultuur. 

Villanella heeft een oog voor niches en organiseert al bijna 25 jaar activiteiten die de grens tussen kunst, populaire cultuur en nieuwe media opzoeken. Er wordt actief gezocht naar samenwerkingsverbanden met andere culturele organisaties, productiehuizen, privéondernemingen en locaties. Villanella streeft voortdurend naar projecten die culturele content in een populair veld introduceren (cfr. Kunstbende, Villanova Festival, …) of die populaire content in een cultureel veld introduceren (cfr. De Eerste Keer, Krachtvoer, …). 

 

DE Studio is het creatieve hoofdkwartier van Villanella in Antwerpen, waar kinderen en jongeren tegelijkertijd toeschouwer en kunstenaar zijn.

In 2011 kocht de Provincie het gebouw van de voormalige Studio Herman Teirlinck en Villanella kreeg het in erfpacht. 
Het imposante gebouw werd omgedoopt tot DE Studio en Villanella gaf het naast een nieuwe naam ook een nieuwe adem. Theater, dans, muziek, literatuur, film, feestjes, festivals, debatten, … In DE Studio krijgt elke kunstminnaar een dynamisch dak boven het hoofd. 

Vandaag zetten Villanella, Theater FroeFroe, Laika, Tuning People, Theater De Spiegel, Zonzo Compagnie en Theater Artemis er hun gedurfde dagdromen om in niet-alledaagse daden, die klein en iets minder klein 24/7 van hun sokken blazen. En morgen? Morgen kan alles anders zijn. Zolang het maar vernieuwt en verrast. Tot binnenkort tijdens een ochtendlijke theatermatinee of een funky feestje in het holst van de nacht.

In 2015 zagen we meer dan 67 000 mensen verschijnen in DE Studio; met de rest van de wereld erbij bedienden we meer dan 90 000 mensen. 

VILLANEZEN

Marc Verstappen ★ Algemeen directeur ★ marc@villanella.be

Sabine Stommels ★ Zakelijke leiding ★ sabine@villanella.be

Ingrid Van Samang ★ Zakelijk medewerker ★ ingrid@villanella.be

Jasper Steurs ★ Onthaal, zaalhuur en scholen ★ jasper@villanella.be

Hadewych De Prins ★ Marketing, communicatie, verkoop en literaire projecten ★ hadewych@villanella.be

Ilja Antonneau ★ Pers- en publiekscommunicatie ★ ilja@villanella.be

Tine Coumans ★ Publiekscoördinatie en planning ★ tine@villanella.be

Tanya Hermsen ★ Coördinatie Villanova ★ tanya@villanella.be

Amelie Aernaudts ★ Jong talent en Kunstbende  ★ amelie@villanella.be

Deborah Van Haute ★ Productie en Kunstbende ★ deborah@villanella.be

Johan Rymen ★ Gebouwbeheer, productie en muziekprogrammatie ★ johan@villanella.be

Teun Cleymans ★ Productieleiding en techniek ★ teun@villanella.be

Nick Symons ★ Techniek en muziekprogrammatie ★ nick@villanella.be

Arne Claes ★ Techniek ★ arne@villanella.be

Hans Lodewijckx ★ Techniek ★ hans@villanella.be

Silke De Ridder  ★ Polyvalente medewerker ★ silke@villanella.be

Ligia Suarez  ★ Schoonmaak

Marco Suarez ★ Schoonmaak